Listwy wokółokienne – główne zalety

sztukateria wokół okien

Listwy wokółokienne jest to rozwiązanie dekoracyjne, które umożliwi nam na ciekawe zmiany w elewacji budynku. Można zauważyć, że jednolita, gładka fasada domu jest zwykle pisząc nudna. Czym byłby dom bez okien ? Zapewne jednokolorową bryłą bez charakteru jak i niefunkcjonalnym obiektem. Okno może odgrywać bardzo ważną rolę w estetyce całej aranżacji, jeśli tylko zadbamy o jego niebanalną oprawę. W tym celu najlepiej zdecydować się na tak zwane listwy wokółokienne. Elementyte doskonale sprawdzą się w roli naprawdę oryginalnej dekoracji. Należy jednak pamiętać o tym, aby ich design był dopasowany do takich części, jak kolorystyka elewacji oraz wygląd jej kluczowych elementów.

Takie listwy z dużym powodzeniem były stosowane w przeszłości. Wkomponowywały się w bogato zdobione kamienice, dworki lub pałace. Na całe szczęście taka forma dekorowania elewacji powraca. Coraz częściej staramy się używać takich rozwiązań żeby nadać budynkowi niepowtarzalny styl i charakter. Listwy wokółokienne pozwolą wyciągnąć okna z bryły budynku i uatrakcyjnić fasadę budynku.

Listwy wokółokienne – główne zalety

Listwy wokółokienne

Listwy wokółokienne – główne zalety

Warto wziąć pod uwagę nie tylko okna, ale i drzwi czy dach. Szczególnie, jeśli listwy mają być umieszczone także na poddaszu. Drzwi wejściowe czyli centralny punkt budynku,który powinien stanowić jego wizytówkę może również zyskać niepowtarzalną otoczkę. Poprzez zastosowanie tego samego zabiegu jak przy oknach, goście odwiedzający nasz dom już przed wejściem będą mogli podziwiać ciekawą formę naszego domu.

Trzeba zwrócić uwagę przede wszystkim na ich wytrzymałość.Producenci sięgają po bardzo mocne tworzywa, które zapewniają konstrukcji trwałość na długie lata. Co więcej, listwy są także odporne nawet na wyjątkowo niesprzyjające warunki pogodowe. Silne deszcze czy nasłonecznienie nie są w stanie w sposób negatywny odbić się na ich estetyce. Listwy wokółokienne są dostępne w przeróżnych odsłonach – niektóre z nich zachwycają gładką powierzchnią, a inne odznaczają się wypukłymi dekoracjami, zazwyczaj o symetrycznym charakterze. Możliwość nadania listwom indywidualnego charakteru poprzez ich malowanie na dowolny kolor pozwolą nam na dopasowanie listew do każdej elewacji.