Sztukateria wewnętrzna nadaje się do zdobienia elewacji zewnętrznej?

sztukateria w zielonym wnętrzu

Sztukateria wewnętrzna zasadniczo różni się od sztukaterii zewnętrznej. Elementy dekoracyjne przeznaczone do ozdabiania elewacji domu są wyjątkowo trwałe. Odporne na działanie warunków atmosferycznych, zarówno promieni UV, jak i mrozy i deszcze. Pokryte specjalną powłoką, którą wykonano z żywicy i kwarcu, mogą służyć przez wiele lat bez uszczerbku na jakości i wyglądzie produktu. Sztukateria wewnętrzna jest wystarczająco trwała dla warunków, które panują w naszych wnętrzach. Jednak nie jest tak mocno zabezpieczona przed warunkami atmosferycznymi, jak jest to w przypadku dekoracji zewnętrznych.

Z założenia dekoracje wewnątrz domu nie są narażone na opady deszczu, silne mrozy, ani też mocne nasłonecznienie. Jeśli zastosujemy je na elewacji zewnętrznej, w dość szybkim czasie możemy spodziewać się pogorszenia jakości sztukaterii, zmniejszenie jej trwałości, a także całkowitą utratę walorów estetycznych. Z tego powodu sztukateria wewnętrzna zupełnie nie nadaje się do zdobienia ścian zewnętrznych. Jeśli chcemy osiągnąć najlepszy efekt estetyczny ścian zewnętrznych, należy wybierać wyłącznie elementy dekoracyjne przeznaczone do stosowania na zewnątrz.

Sztukateria wewnętrzna

Sztukateria wewnętrzna

Sztukateria wewnętrzna i jej rodzaje.

Sztukateria wewnętrzna pozwala w szybki i łatwy sposób zmienić wystrój pomieszczeń bez konieczności przeprowadzania kosztownych remontów i wzywania fachowców do montażu. Do prawidłowego montażu potrzebne nam będą tylko podstawowe narzędzia. Każdy majsterkowicz powinien je posiadać w swoje skrzynce z narzędziami. Elementy sztukaterii posiadają często swoje odpowiedniki w różnych formach, np. listwy maskujące karnisz mają swoją siostrzaną formę w postaci listwy przysufitowej. Takie szeroki wachlarz produktów, wzorów i rozwiązań pozwala na stworzenie spójnych aranżacji, które będą wizytówką naszego mieszkania. Ciekawym rozwiązaniem, które możemy spotkać przeglądając strony ze sztukaterią to listwy oświetleniowe.

Profile ścienne, przysufitowe czy listwy maskujące karnisz posiadają często specjalne miejsce przystosowane na montaż pasków LED. Nowoczesne oświetlenie LED, które zastosujemy w profilach sprawi, że sztukateria wewnętrzna poza swoimi właściwościami dekoracyjnymi będzie też sprawować funkcję dodatkowego oświetlenia. Taki zabieg wprowadzi w pomieszczeniu miły nastrój i sprawi, że nasze mieszkanie czy też dom zyska na atrakcyjności.